pátek, července 13, 2007

SMS pohodlně z Opery (aktualizováno)

Upozornění: Pokud jste zde kvůli SMS zdarma na T-Mobile, tak Vás zklamu. Jinak než přes portál T-Zones to stále nejde. Pokud jste zde však kvůli pohodlnějšímu odesílání SMSek do sítě Vodafone a O2, pak čtěte dále.Tak, nebudu to protahovat, protože na tomto řešení vlastně vůbec nic není a rovnou Vám prozradím, že hlavní část tohoto zjednodušení tkví v panelech. Ti kteří často smskují z internetu a používají internetový prohlížeč Opera by toho mohli využít. Navíc se ušetří nejen na času potřebném pro odeslání zprávy, ale také svou linku ušetříte pár desítek, možná stovek přenesených kilobajtů, protože pro odeslání SMS nebudete muset načítat úvodní Flash menu od O2 a obsah stránky, která je kolem iframu s odesílacím formulářem. Toto snad ocení především lidé, kteří se stále připojují pomocí (E)GPRS. V případě SMS do Vodafone by panelové řešení s jeho webem nefungovalo. Tedy fungovalo, ale ne tak hezky jako v případě O2, proto využijeme službu GizmoSMS, se kterou si odešlete SMS i do slovenské sítě Orange a do spousty dalších států zdarma.Jak na O2

  • Takže pokud si tento článek čtete v Opeře, tak stačí jednoduše kliknout myší na tento ODKAZ a v okně, které na vás vyskočí stisknout "OK". Tím si do panelů přidáte odesílání SMS do sítě O2.
  • Následně, kliknutím, tento panel zobrazte a pomocí zkratky SHIFT+F11 aktivujte emulaci PDA. Díky tomu nebudete muset v panelu při odesílání zprávy rolovat dolů.

Jak na Vodafone

  • Jak jsem již psal, zde využijeme GizmoSMS. Vám, pokud jste sem přisurfovali Operou, stačí opět kliknout na tento ODKAZ.
  • Teď již jen aktivovat panel a opět stisknout SHIFT+F11, pro zapnutí emulace PDA.
  • V tomto panelu nezapomeňte před odesláním zvolit jako cílovou zemi Czechskou republicu :-). A také nezapomeňte, že přes GizmoSMS se k nám dá poslat SMS pouze k operátorovi Vodafone (Oskar).

Pokud máte nějaké další užitečné tipy k posílání SMS Půjčky z Opery, pak prosím pište do komentářů pod článkem. Jsem si jist, že se spoustě lidí budou hodit. Díky za Vaši návštěvu, Scarysek ;-)

2 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Skúšal som posielať cez Gizmo SMSku na Orange SK a nič.... :(

Scarysek řekl(a)...

A měl jsi nastavenou v rolovacím menu Slovakia? Já neměl možnost to vyzkoušet, jako bernou minci jsem bral seznam na jejich webu http://gizmosms.com/countries.php .

Na český vodafone (dříve oskar - je v seznamu také) mi zpráva došla.

Pokud to tedy nefunguje, pak se omlouvám.

zajímavosti (15) internet (14) web (11) srandičky (9) užitečné (9) zdarma (8) šetření (8) vodafone (7) software (6) sw (6) live (5) microsoft (5) opera (5) programy (5) sms půjčka (5) demence (4) peníze (4) pozvánky (4) recenze (4) videa (4) doporučuji (3) google (3) joost (3) messenger (3) no comment (3) o2 (3) sms (3) soutěž (3) sranda (3) telefon (3) vtipy (3) aplikace (2) en (2) fotky (2) im (2) mbank (2) názory (2) pf (2) pobavilo (2) prohlížeče (2) sms zdarma (2) televize (2) čas (2) bing (1) doctor who (1) filmy (1) gizmosms (1) grafika (1) hudba (1) icq (1) ie (1) j2me (1) jagg (1) java (1) joox (1) joox.net (1) jyxo (1) kalendář (1) letní kino pardubice (1) linknuj hack (1) linkuj (1) logotype (1) minimo (1) mozilla (1) mp3 (1) mtv (1) odkazy (1) operační systémy (1) pepsi (1) picasa (1) proč (1) překlad (1) qip (1) rada (1) rainlendar (1) reference (1) shipito (1) skydrive (1) spam (1) stahování (1) symbian (1) titulky (1) voip (1) volný (1) webdesign (1)