neděle, května 28, 2006

Scaryho software 2 - QIP - русские ICQ!

QIP-Screenshot

Po delší době jsem se znovu odhodlal napsat článek :-). Rád bych vám představil výborný ruský IM program. Jmenuje se QIP, je zdarma a hlavně na mě během několika posledních měsíců udělal opravdový dojem svojí jednoduchostí, skvělou funkčností a hlavně podporou pouze jediného protokolu, který od IM programu potřebuji - tedy ICQ.

Poslední dobou se mi velice začínají líbit programy nepřeplněné funkcemi, které opravdu nepotřebuji nebo na tu a onu funkci mám již jiný, lepší software. Takové programy totiž většinou zvládají to, na co jsou určeny opravdu na jedničku. QIP takovým programem bezesporu je. Jediné co od něj čekám, je že bezvadně nahradí originálního ICQ klienta od firmy Mirabilis a maximálně využije potenciál ICQ protokolu. Jestli stále používáte originálního klienta, určitě vám radím přejít ke QIPu. Pokud již využíváte (bezesporu výborných) služeb libovolného alternativního klienta, můžete QIP alespoň vyzkoušet. Věřím, že na vás udělá dojem. V jednoduchosti je totiž síla.

Mnozí z vás určitě ocení velice jednoduché filtrování vaší (ne)viditelnosti vůči různým kontaktům v CL. Kontaktům, kterým chcete být viditelní vždy, jednoduše nastavíte zelené oko a těm kteří vás online vidět nemají nastavíte prozměnu oko červené, ostatní kontakty můžete nechat neoznačené. Potom už jen jednoduše přepínáte mezi profily: Viditelný pro všechny, Viditelný pouze pro seznam "Viditelný", Viditelný pro všechny mimo seznam "Neviditelný", Viditelný pouze pro můj seznam kontaktů a Neviditelný pro všechny. Nezávisle na tomto nastavení můžete měnit mezi standardními profily, jako Online, Doma, Na obědě, Nerušit, ... QIP také disponuje funkcemi jako AntiSpam a AntiFlood. Ochrana proti Advertising Robotům funguje na již odzkoušeném principu - Aby si vás kontakt mohl přidat do CL, musí odpovědět správně na jednoduchou otázku. Člověk na ni odpoví správně, robot nikoliv. Jak funguje ochrana proti zahlcení, tedy AntiFlood, netuším.

Jednou z mnoha vychytávek, kterými jsem se ze začátku bavil bylo malé informační Pop-Up okénko zobrazují informaci, o tom, že vám kontakt píše zprávu ještě dříve než jste s ním otevřeli konverzaci (tedy než jste otevřeli okno s chatem, kde se "píše zprávu" zobrazuje standardně). Kolikrát jsem tedy stihl napsat větu jako "Copak potřebuješ?" dřív něž kamarád napsal "Ahoj". Na dotaz, jak jsem poznal, že mi píše jsem zpravidla odpovídal "Já vím všechno :-)". Přišlo mi to vskutku zábavné.

Další, nyní bezesporu užitečnou funkcí, se jeví rozšířené info o kontaktech. Například můžete jednoduše poznat, zda je kontakt skutečně Away a to podle "Doby nečinnosti uživatele". Pokud se Doba nečinnosti při přidržení kursoru nad kontaktem v seznamu pop-up infa nezobrazí, znamená to, že je uživatel stále na PC, a má pouze nastaven Away profil. Je-li však Doba nečinnosti zobrazena, znamená to, že kontakt na PC nehnul s myší tolik a tolik minut. Takovýchto různých vychytávek je tu celá řada. Některé pokročilé uživatele možná ještě zaujme možnost změnit ID použitého klienta. Váš QIP se tedy v síti může tvářit třeba jako Trillian, SIM nebo originální ICQ.

V tomto článku mi vůbec nejde o to, vás donutit, abyste na QIP přešli. Koneckonců seriál Scaryho software prezentuje jen programy mnou osobně odzkoušených, které vnímám jako opravdu užitečné a sám je samozřejmě používám. Chtěl bych na něj pouze upozornit jako na rovnocenného soupeře ostatním ICQ klientům.

WEB | DOWNLOAD | ČEŠTINA* | Balíček skinů* (7,2 MB)

*Abyste mohli instalovat tento soubor, musíte mít nejdříve nainstalovaný QIP. Při aktualizaci QIPu (na updaty vás sám upozorní), je také vždy potřeba znovu instalovat češtinu.


Aktualizace:
Pokud budete mít nějaký problém nebo se o QIP zajímáte víc, určitě navštivte web JPTuning.net, který se QIPu věnuje blíže. Stránky sice nejsou zrovna nejlepší a nejpřehlednější, každopádně informací je tam poměrně dost.


reklama:

Žádné komentáře:

zajímavosti (15) internet (14) web (11) srandičky (9) užitečné (9) zdarma (8) šetření (8) vodafone (7) software (6) sw (6) live (5) microsoft (5) opera (5) programy (5) sms půjčka (5) demence (4) peníze (4) pozvánky (4) recenze (4) videa (4) doporučuji (3) google (3) joost (3) messenger (3) no comment (3) o2 (3) sms (3) soutěž (3) sranda (3) telefon (3) vtipy (3) aplikace (2) en (2) fotky (2) im (2) mbank (2) názory (2) pf (2) pobavilo (2) prohlížeče (2) sms zdarma (2) televize (2) čas (2) bing (1) doctor who (1) filmy (1) gizmosms (1) grafika (1) hudba (1) icq (1) ie (1) j2me (1) jagg (1) java (1) joox (1) joox.net (1) jyxo (1) kalendář (1) letní kino pardubice (1) linknuj hack (1) linkuj (1) logotype (1) minimo (1) mozilla (1) mp3 (1) mtv (1) odkazy (1) operační systémy (1) pepsi (1) picasa (1) proč (1) překlad (1) qip (1) rada (1) rainlendar (1) reference (1) shipito (1) skydrive (1) spam (1) stahování (1) symbian (1) titulky (1) voip (1) volný (1) webdesign (1)