Pouštím se do něčeho nečekaného — týden Live.com služeb!
Ať již půjde o vyhledávání, chat nebo e-maily, tak za celý týden nepoužiji žádnou službu, která by microsoftím službám nějak konkurovala.
Také blogování na čas přesunu na mé Live Spaces, sem poté přijde rekapitulace. Ale to nejdříve za týden, Blogger je totiž konkurenční službou právě Live Spaces.
Rok se s rokem sešel a microsoftí Windows Live platforma konečně celá přešla na nový, přehlednější vzhled. Za což jsem já osobně rád, protože předtím to byla taková nejistota mezi MSN a Windows Live. Myslím, že nikdo příliš nechápal co-je-co. Teď je to konečně jasné — Windows Live není nástupcem MSN, je totiž jeho součástí.
25 GB SkyDrive
K tomu asi není příliš co vysvětlovat — kapacita SkyDrive se zvedla z již slušných 5 GB na velkorysých 25 GB, (sic!), což pro mě znamená, že nebudu muset další data ukládat na další, propojené účty. Dodnes jsem totiž svůj SkyDrive stihl zaplnit více než čtyřmi gigabajty dat. Házím tam totiž všechno, co na disku nepotřebuji každý den, ale vím, že se to bude hodit.
Spolu s uvedením nového vzhledu a zvýšení kapacity přišly i toužebně očekáváné fuknce jako pohodlný přesun souborů mezi složkami, na což se v minulé verzi jaksi pozapomělo.
Dále pro vás, používáte–li tedy pro přístup ke SkyDrive Internet Explorer, Microsoft inovoval i RichUpload plug–in pro snadné — Drag&Drop — uploadování souborů.
Další pěknou inovací je, že se od teď ve SkyDrive ukazují i fotografie uploadované do Windows Live Spaces Fotogalerie. Odpadá tedy taková ta touha mít je uložené na obou místech :-). Na tom vydělá jak Microsoft, tak uživatelé. Microsoft totiž ušetří místo a uživatele snad již nic takového nenapadne.
Video — upload souborů na SkyDrive
Je to jednoduché, posuďte sami...
Nedostatky Windows Live služeb
Nic není dokonalé a tak se na každé službě najde něco nedokonalého, v případě SkyDrive mě teď nic nenapadá. Postěžuji si tedy alespoň na Windows Live Mail. Z prohlížeče Google Chrome není možné odeslat ani jeden e–mail! Textové pole se prostě ne a ne aktivovat :-(. Na Microsoft služby je tedy nejlepší používat Microsoft produkty. A s tím prostě nikdo nikdy nic nenadělá.
Konečně je tu Opera s pořadovým číslem 10, i když zatím pouze v alfa-verzi. Zvládá na sto procent pixel–perfektně Acid 3 test a přidává některé málo i více významné funkce. Bohužel jde zatím o vlastnosti spíše evoluční, než–li slibované — revoluční.
Co mě zaujalo v první řadě? Řekl jsem si "Proboha, kde je ten Jon Hicks?". Tohle má na svědomí on? No to opravdu doufám, že ne. Nechám tedy to ošklivé ztvárnění inta a starupové stránky a jen vypíšu prozatimní hlavní novinky:
nové vykreslovací jádro Presto ve verzi 2.2
nárůst výkonu
100% a pixel-perfect vykreslení Acid3 testu
Automatické aktualizace
inline kontrola spisovnosti textů (zatím pouze v angličtině)
zdokonalení Opera Mail klienta, včetně HTML formátování a možnosti smazání po X dnech
vylepšení Widgetů v Linuxu
Toliko první změny. Jak jsem již psal — jde jen o alfaverzi, očekávám tedy ještě mnoho dalších vymožeností, než bude uvolněna verze finální.
Misantropův zápisník čtu asi dva roky, ne, že bych s ním ve všem souhlasil a ne, že bych měl ujasněný názor na jeho články, jednu věc vím ale s naprostou jistotou — článkem Webové aplikace (a ty další) na to kápnul.
Konečně totiž někdo vyslovil nahlas to, že je v současném vývoji standardů/nestandardů něco špatně. Logicky by se z toho dalo vynit W3C konsorcium, já bych v tom ale viděl jen a pouze lobby společností, které jsou na stránkách W3C v jednom dlouhém seznamu... Schválně kolik z vás vědělo, o jaký seznam jde, aniž by na ten odkaz najeli kursorem? :-)
A protože by se tu mohl objevit nějaký šťoura, co by o tom se mnou chtěl snad i veřejně diskutovat, rovnou blokuji k tomuhle spotu možnost přidávat komentáře. Do tmy si můžete štěkat někde na svém písečku.